Rezervační systém zdarma: Jaký vybrat?

Rezervační systémy slouží ke zjednodušení a zefektivnění správy rezervací. Tím umožňují šetřit čas a peníze. Navíc poskytují alspoň základní přehled o všech rezervacích, od jakých zákazníků pocházejí a kolik jaké zákaznické skupiny utrácejí. To vše nejlpépe v případě, že lze pořídit rezervační systém zdarma.

Rezervační systémy se od ostatních softwarových kategorií často odlišují také tím, že jejich cenové modely většinou fungují na principu freemium. Tím pádem umožňují používat rezervační systém alespoň do určité míry bezplatně. Zákazník si pak může samozřejmě zvolit využívání pokročilých placených funkcí, pokud to pro něj dává smysl.

Níže je aktuální přehled a srovnání nejlepších rezervačních systémů zdarma na českém trhu. Pořadí jednotlivých produktů jsme určili náhodně a nenaznačuje tedy jejich relativní kvalitu.

Rezervační systém reenio logo

reenio

Rezervační systém reenio pochází z dílny ostravského výrobce a nabízí velmi atraktivní funkce, aniž byste museli přejít na placenou verzi. Verze zdarma je navíc časově neomezená, ačkoliv její omezení plynou například z počtu rezervací za měsíc (maximálně 50). Další nevýhodou je, že v bazplatné verzi nelze přijímat online platby.

Na druhou stranu nabízí možnost vedení neomezeného počtu zákazníků a správců, plnohodnotnou funkčnost systému, responzivní web (tj. designově upravený jak pro mobilní telefony tak pro počítače), e-mailové a SMS notifikace a mnoho dalšího. Dále také lze využít mobilní aplikaci nebo systém integrovat na váš stávající web.

Rezervační systém reservanto logo

Reservanto

Rezervační systém Reservanto se vyznačuje několika odlišnými rysy. Ve srovnání s ostatními systémy jsou jeho funkce zredukované na ty nejzákladnější, nicméně ve verzi zdarma lze udělat neomezené množství rezervací a vést neomezený počet zákazníků. To je vynikající nabídka pro malé podnikatele, kteří si chtějí fungování s rezervačním systémem napřed pořádně vyzkoušet.

Další velkou výhodou je možnost využití platební brány i bez přechodu na placenou verzi. To zákazníci ocení hlavně v době pandemie, kdy bezkontaktní platby tvoří většinu transakcí. U většiny ostatních rezervačních systémů to mimo jejich placené verze nelze.

Využijte slevu -17% na verzi Premium rezervačního systému Reservanto!

Rezervační systém bookio logo

Bookio

Bookio je jeden z nejvíce intuitivních rezervačních systémů, který navíc poskytuje štědrou funkcionalitu v bezplatné verzi. Ačkoliv nelze odstranit logo prodejce, jako už je tomu i u ostatních systémů ve verzi zdarma, Bookio umožňuje vytvořit neomezený počet rezervací, není časově omezené a dokonce lze rezervace synchornizovat s Google či Apple kalendářem.

Na druhou stranu je škoda, že nelze platit za rezervace přímo v systému. Zákazník tedy musí platit na místě. Další omezení je dáno počtem registrovaných pracovníků firmy, kterých může být maximálně 5. To ale pro většinu menších podnikatelů bohatě stačí.

logo systemu supersaas

SuperSaaS

SuperSaaS pochází od zahraničního výrobce a je to jeden z nejvíce rozšířených rezeravčních systémů na světě. Má ale českou verzi a podporu. Bezplatná verze systému je časově neomezená, lze provést neomezený počet rezervací a vést neomezený počet zaměstnanců v rolích správců.

Nelze však příjmout platby nebo synchronizovat rezervace s kalendářem. Nelze ani nastavit zasílání notifikací zákazníkům.

Pro pokročilejší uživatele ale může být SuperSaaS dobrou volbou. Důvodem je skvělý rozsah možností přizpůsobit systém svým potřebám. To znamená například přidávání různým políček, úprava logických operací nebo práce s různými měnami a jazyky. To vše z uživatelského prostředí aplikace, kterým je webový prohlížeč.

reservatic logo

Reservatic

Reservatic je známý především svým působením jako národní rezervační systém pro očkování proti COVID-19. Mimoto je ale také rezervačním systémem používaným v mnoha různých oborech podnikání.

Reservatic se hodí do školství, veřejné správy, pro veterináře, sportoviště či kadeřnictví. Flexibilta a jednoduchost jsou jeho přednostmi. V bezplatné verzi lze mít neomezený počet správců a rezervací. To vše bez časového omezení.

Nelze však přijímat platby, synchornizovat váš kalendář či posílat zákazníkům upomínky. Pro bezplatné vyzkoušení je toto ale více než dostačující.

Jak vybrat ten nejlepší rezervační systém zdarma?

Odpověď na tuto otázku samozřejmě záleží na potřebách konkrétního zákazníka. Pokud se jedná například o v kadeřnictví s jedinou pobočkou, není potřeba věci moc komplikovat. V takovém případě postačí ten nejjednodušší rezervační systém. Není nutné trápit se pokročilími funkcemi jako je napojení na aplikace třetí strany pomocí API a podobně.

Rezervační systémy zdarma srovnání pro rok 2022
Srovnání: Rezervační systémy zdarma

Pokud ale máte více poboček nebo potřebujete pokročilejší funkce, bude rozumnější zvážit systém, u kterého lze posléze jednoduše tyto funkce přikoupit. To může zahrnovat jednoduché upomínky zákazníkům u každé nové či pozměněné rozervace, synchornizaci s vaším kalendářem či přijímání plateb online. To jsou činnosti, které vám mohou ušetřit nemalé množství času.

Může se ale také jednat o širší funkce jako být integrace na ostatní aplikace jako ERP nebo CRM systémy, rozsáhlé statistiky či možnost vložit systém v podobě jednoduché tabulky na váš stávající web dohromady s kompletní grafickou identitou vaší firmy.

Důležité je vybrat takový rezervační systém zdarma, u kterého bude v budoucnu nejméně bolestivé přikoupit přídavné funkce. Účelem je přeci totiž vždy ušetřit co nejvíce času a peněz.

Pomohl vám tento článek? Přečtěte si toho více.